شرايط و ضوابط كلی ارائه خدمات:

تمامی مشتريان اعم از حقيقی و حقوقی موظف به رعايت شرايط و ضوابط مندرج در اين صفحه می باشند. فلسفه وجود چنين توافقنامه ای ، حصول اطمينان از اين مطلب است که مشتريان ضمن استفاده از سرويس ها ، حقوق ساير استفاده کنندگان را نيز رعايت می کنند و شرايطی بوجود نمی آورند که سرويس دهی اين شرکت به سايرين با اختلال مواجه شود. شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد حق اضافه ، حذف و يا اصلاح هر يك از موارد اين مقررات را در هر زمان بدون اعلام قبلی را برای خود محفوظ می دارد و اين عمل را باید از طريق ارسال موارد اصلاحی در سايت اصلی شركت يا اعلام رسمی شرايط اصلاح شده انجام دهد.

منابع سخت افزای سرور:

استفاده از منابع سخت افزاری سرور مانند Cpu, Ram, Network و … برای هر يك از مشتريان تا مقدار تعریف شده مجاز می باشد. هر سرويسی كه تشخيص داده شود فعاليتش با عملكرد صحيح سرور يا سلامت شبكه در تضاد است ، بدون اعلام قبلی بسته خواهد شد و برای باز شدن آن باید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

ارسال هرزنامه (Spam):

ارسال حجم زيادی پيامهای غير ضروری و يا بازرگانی از طريق اينترنت (كه به اين عمل ارسال اسپم مي گويند) بدون توجه به اينكه اين عمل ظرفيت سرور را پر مي كند يا در سرويس دهی به مشتريان اختلال ايجاد مي نمايد يا خير ، ممنوع است. هر گونه توزيع و يا فروش نرم افزارهايی که براي ارسال هرزنامه به کار مي روند نيز ، بر روي سايتهايی که بر روی سرورهای اين شرکت قرار دارند، ممنوع است.

موارد پیش بینی نشده:

شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد هيچگونه مسئوليتی را در قبال عدم رعايت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل پیش بینی نشده (فورس ماژور) پديد آمده اند ، از جمله: بلايای طبيعی ، جنگ ، شورش ، اغتشاشات عمومی ، حوادث کلی ، زمين لرزه ، اعتصاب ، آتش سوزی ، سيل ، انفجار ، کمبود نيروی کار ، تصادفات ، توقيف ، محدوديت های دولتی و تحريم های بين المللی نمي پذيرد. ضمن اينكه شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد در هيچ شرايطی در برابر خسارات غيرمستقيم و اتفاقی از قبيل از دست رفتن اطلاعات و… مسئول نمی باشد و شما به هنگام سفارش سرویس ، اين تعهد را ميدهيد كه ادعای در اين رابطه نداشته باشيد. اما در چنين شرايطی شرکت تمام توان خود را به کار مي گيرد تا تاثيرات هر يک از موارد فورس ماژور را به حداقل کاهش دهد و یا آنها را بی تاثیر کند.

برنامه های اجرايی:

هر نوع برنامه ای كه خطر امنيتی را ايجاد نمايد يا به نظر برسد كه بر عملكرد سرور يا سلامت شبكه تأثير نادرستی دارد بسته خواهد شد يا به صورت خودكار و بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد برنامه های اجرايی را كه با سايت هايی كه توسط اين شرکت ميزبانی شده اند در ارتباط اند يا هر برنامه ای را كه احتمال داده شود با اهداف خرابکارانه مورد استفاده قرار مي گيرند، مجاز نمی داند.

استفاده غير قانونی:

سرورها و خدمات ميزبانی وب شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد فقط مي بايست با اهداف قانونی مورد استفاده قرار بگيرند. ارسال ، نگهداری يا توزيع هر نوع اطلاعات ، داده ها يا مطالب ، كه در مغايرت با قوانين کشور و نيز قوانين بين المللی باشد، يا آنچه كه مستقيماً باعث تسهيل تخلف از هر نوع قانون مشخص شود ، ممنوع است.

تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات (Backup):

شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد از تمام اطلاعات سايت های مشتريان (به جز سرورهای مجازی و اختصاصی مگر در صورتی که توافقاتی با مشتری صورت گرفته باشد) به صورت منظم هر دو یا سه روز یکبار نسخه پشتيبان تهيه می کند و نسخه پشتیبان را برای مدتی نگه دارد ، اما بجز در مواردی كه اين شرکت كتباً با مشتری به توافق رسيده باشد، مشتريان منحصراً و كاملاً مسئول مديريت و تهيه نسخه پشتيبان از تمام اطلاعات خود هستند و در صورتی که در مورد خاصی نياز به بازيابی اطلاعات از دست رفته مشتري بود و نسخه پشتيبان شرکت به درستی عمل نکرد یا نسخه پشتیبان وجود نداشت ، شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد به هيچ وجه مسئوليتی را در اين مورد نمی پذيرد.

ويروس ها و ساير فعاليت های تخريبی:

استفاده از سرويس های ما برای ايجاد يا ارسال ويروس ها ، كرم ها يا تروجان های اينترنتی ممنوع است. در ضمن هر گونه تلاش برای ايجاد حملات DDOS و DOS و Email Bombing و Flood کردن ممنوع است و اکانت شخص خاطی بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.

مسئوليت مشتريان:

مشتريان شرکت مسئول فعاليت خود بر روي اينترنت هستند و از آنها خواسته مي شود که حقوق ساير مشتريان شرکت را محترم بشمارند. شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد اين حق را برای خود محفوظ مي دارد كه خدمات ارائه شده به مشتريانی كه از خدمات شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد به گونه ای استفاده می كنند كه تأثير مخربی بر ديگر مشتريانش دارد را معلق نموده يا فسخ نمايد.

اعمال تغييرات در سرويس ها:

شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد اين حق را دارد که هر زمان صلاح بداند، نسبت به تغيير ، ارتقاء ، حذف و يا نصب امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خود اقدام نمايد. شرکت می تواند در صورت لزوم اين تغييرات را از طريق وب سايت به مشتريان خود اعلام کند.

تمديد قراردادها:

جهت جلوگيری از قطع سرويس ، مشتريان بايد حداقل یک روز قبل از تاريخ انقضاء نسبت به تمديد قرارداد خود اقدام کنند. در صورت عدم تمديد به موقع دامنه و هاستینگ ، شرکت فناوری اطلاعات گیتی هخامنش پاسارگاد هيچگونه مسئوليتی در قبال از دست رفتن اطلاعات هاستینگ و دامنه به عهده نخواهد داشت. هم چنین این شرکت هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا پیامک های شرکت اعم از پرداخت صورت حساب ، منقضی ، لغو یا مسدود شدن سرویس و ... ندارد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.

بازگشت هزینه:

سرویس هاست لینوکس دارای ده روز پشتوانه (گارانتی) می باشند. در صورتی که در ده روز اول خرید ، مشکلاتی در سرویس وجود داشت یا پشتیبانان نتوانستند مشکل پیش آمده برای شما را برطرف کنند یا امکانات درج شده در سایت با امکانات ارائه شده به شما مطابقت نداشت ، می توانید بدون هیچ شرطی تمام هزینه پرداختی خود را پس بگیرید.
دامین شامل بازگشت هزینه نمی شود. در صورتی که دامین خود را ثبت یا تمدید کردید ، امکان بازگشت هزینه آن وجود ندارد.

توجه: